ŠILTINIMAS ATVIRŲ PORŲ POLIURETANO PUTOMIS

Poliuretano putos - naujausia sandaraus šiltinimo medžiaga, garantuojanti apšiltintų konstrukcijų sandarumą ir puikią šiluminę varžą. Poliuretano putos, tai purškiamos šiltinimo putos, kurios gaunamos du komponentus (izocianatą ir poliolį) sumaišius specialioje įrangoje (mes naudojame įranga Graco) ir užpurškus ant šiltinamo paviršiaus. Reakcija įvyksta greitai, per kelias sekundes išpurkštos poliuretano putos išsipučia ir sustingsta. Sustingusios poliuretano putos savo sudėtyje turi milijonus porų, kurios suteikia geresnes šilumines savybes nei kitos šiltinimo medžiagos. Pagal porų savybes, poliuretano putos skirstomos į uždarų ir atvirų porų putas. Atvirų ir uždarų porų poliuretano putos tinka gyvenamųjų, ūkinių, pramoninių, administracinių ir komercinių pastatų šiltinimui.

Atvirų porų poliuretano putos, palyginti su uždarų porų poliuretano putomis, yra minkštos ir lengvos ( į vieną kubą įeina Synthesia poliuretano putų 8 kg arba 10 kg). Atvirų porų poliuretano putos dėl svo minkštumo lengviau pasiduoda įvairioms deformacijoms, jas lengva apdirbti, apipjaustyti.

ATVIRŲ PORŲ POLIURETANO PUTŲ SAVYBĖS:

Poliuretano putos yra yra atsparios įvairiems mikroorganizmams, puvimui, temperatūrų svyravimams. Tad ši šiltinimo medžiaga tinka šiltinimo darbams tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Atvirų porų poliuretanas puikiai tinka šiltinti stogus, perdangas, sienas ir kt.

Vienas reikšmingiausių aspektų atliekant šiltinimą poliuretano putomis, kad šiltinimo sluoksnis poliuretano putomis tampa besiūliu termoizoliacijos sluoksniu, tai vienalytė medžiaga, neturinti jokių siūlių ar sudūrimų. Tokiu atveju neatsiras jokių šilumos nuostolių. Atvirų porų poliuretano reikės panašaus šiltinimo sluoksnio kaip mineralinės vatos ar ekovatos, tačiau atvirų porų poliuretanas puikiai izoliuoja garsą ir savo savybėmis yra tikrai pranašesnės.

Tiek atvirų porų, tiek uždarų porų poliuretano putos užpildo net mažiausius plyšius nepalikdamos tarpo tarp šiltinamojo paviršiaus ir šiltinamosios medžiagos, todėl konstrukcija izoliuojama pilnai. Taip pat jos sukimba su bet kokiu paviršiumi, išskyrus polietileną. Iš šių šiltinimo medžiagų uždarų porų poliuretano putos yra stipresnės, geriau izoliuoja konstrukcijas, yra atsparios oro ir vandens garų skverbimuisi. Uždarų porų poliuretano putų tankis yra didesnis, tačiau tai reikalauja daugiau medžiagų nei atvirų porų poliuretano putos, ir todėl yra brangesnės.
Puikios šilumos sulaikymo charakteristikos ir sandarumo užtikrinimas poliuretano putoms duoda geriausią kainos/efektyvumo santykį rinkoje.

Atvirų porų poliuretano reikės panašaus šiltinimo sluoksnio kaip mineralinės vatos ar ekovatos, tačiau atvirų porų poliuretano šiltinimo sluoksnis tampa besiūliu termoizoliacijos sluoksniu, kuris tvirtai sukimba su įvairiais paviršiais ir galima šiltinti sunkiai prieinamas vietas.

Atvirų porų poliuretanu putomis konstrukcijų šiltinimas: stogo šiltinimas, perdangos šiltinimas, palėpės šiltinimas, sienų šiltinimas, oro tarpo šiltinimas.

Sienų šiltinimas poliuretano putomis
Atvirų porų poliuretanas

ŠILTINTI POLIURETANO PUTOMIS NAUDINGA, NES:

  • Sutaupoma daug pinigų šildymui, nes dėl poliuretano sandarumo ypač efektyviai sulaikoma šiluma
  • Poliuretano putos puikiai izoliuoja garsą
  • Sutaupoma laiko, nes paviršių apdailos medžiagomis galima dengti iš karto po apšiltinimo
  • Galima apšiltinti net ir sunkiai pasiekiamas vietas
  • Šiltinimo darbai vyksta labai greitai.

PAGRINDINIAI POLIURETANO PUTŲ PRIVALUMAI:

  • Sandarumas - dėl šios savybės sulaikoma didžioji dalis iš patalpų išeinančios šilumos. Poliuretano putos prilimpa prie šiltinamų paviršių, užpildo visus nesandarumus ir sudaro vientisą, sandarų sluoksnį, saugantį pastatą ne tik nuo šilumos išspinduliavimo, bet ir nuo šilto oro nutekėjimo per konstrukcijas.
  • Efektyvumas - plonesnis sluoksnis taupo žymiai daugiau šilumos, negu dvigubai storesnis kitų šiltinimo medžiagų sluoksnis. Jau 2,5 cm poliuretano sluoksnis duoda sandarumo efektą.
  • Paprasta šiltinti - šiltinant nereikia specialiai paruošti šiltinamų paviršių, dažniausiai nereikia izoliacinių ar apsauginių plėvelių.
  • Ekologiškumas – poliuretano puta pripažinta viena ekologiškiausių šiltinimo medžiagų. Ji ne tik neturi jokių žalingų sudedamųjų komponentų ir neteršia aplinkos, bet ir nedulka, nepelija ir nepūva.

Daugiau apie mūsų šiltinimo būdus galite rasti:

www.termas.lt